"Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" demek için 17 Eylül Perşembe saat: 16:30'da Sıhhiye Meydanında...

Aktif .

teröre hayir kardeslige evet17 Eylül 2015 Perşembe günü saat 16:30’da Ankara Sıhhiye Meydanında “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” sloganı ile yapılacak olan mitinge ve Birinci Meclis önüne yürüyüşe sendikamız Enerji-İş de katılıyor.

Katılımcıları arasında TÜRK-İŞ, Türkiye Barolar Birliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, TÜRMOB, TÜRKİYE KAMU-SEN, TESK, MEMUR-SEN, HAK-İŞ gibi demokratik kitle örgütlerinin bulunduğu etkinlikte, ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bölücü terör protesto edilerek, kardeşliğimizi bozmak isteyen kışkırtmalara karşı ortak tutum alınacak.

Ulusal çapta örgütlü olan ve toplumun tüm kesimlerini temsil eden demokratik kitle örgütlerinin yer alacağı tarihi buluşmada sadece; birliğimizin, bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın simgesi ay yıldızlı bayrak taşınacak.

Gün, milletimizi birleştiren bu büyük buluşmaya hiçbir bahane üretmeden, seçimler, bileşenlerin geçmişi, “Neden şimdi bu noktaya geldikleri?” vs gibi büyük bir davada lafı edilmeyecek küçük hesapları bir yana bırakarak, davet beklemeksizin emekçilerin vatanına sahip çıktığını gösterme günüdür.

Sendikamız Enerji-İş; kurulduğu günden beri, “Sınıf Bilinciyle Emeğimize, Ulus Bilinciyle Vatanımıza, Yurttaş Bilinciyle Cumhuriyetimize” sahip çıkacağını söylemektedir. Söylemlerimizi eyleme dönüştürmek için 17 Eylül Perşembe saat 16:30'da önce Sıhhiye Meydanında, ardından Birinci Meclis yürüyüşünde yerimizi alıyoruz ve herkesi de bu tarihi eylemde yerini almaya davet ediyoruz.

Unutulmasın ki; eylem, samimiyetin denek taşıdır.

Enerji-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

* Destekleyen kuruluşların listesine erişmek tıklayınız.
* "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" internet sitesine erişmek için tıklayınız